لوازم موتوری ماشین آلات راهسازی و معدنی شامل سیلندر، بلوک سیلندر، شاتون، اویل پمپ، واشر سرسیلندر، میل لنگ، گاید، سوپاپ دود، سوپاپ هوا برای ماشین آلات سنگین لودر بلدوزر گریدر بیل مکانیکی دامپتراک کوماتسو و کاترپیلار

لوازم موتوری

شرکت آرتا تجارت ساوین ارائه کننده مجموعه کاملی از قطعات موتوری ماشین آلات راهسازی و معدنی از بهترین و شناخته شده ترین برندهای جهانی مانند FP DIESEL, OOZX, RIK, KOMATSU, CUMMINS, SANZ, IZUMI, TP, DAIDO, HPP و...  می باشد. مهم ترین قطعات موتوری شامل بوش، پیستون، رینگ، انواع یاتاقان ثابت و متحرک، میل لنگ، میل سوپاپ و ... می باشد.

در نظر داشته باشید به منظور جلوگیری از وارد آمدن صدمات جدی به موتور دیزلی، قطعات موتوری باید به طور منظم بازبینی و تعمیر شوند. بسیاری از تولیدکنندگان بنام این صنعت به ترتیب اهمیت عملکرد اقدام به طبقه بندی و اولویت بندی اجزا و قطعات موتور کرده اند، که مشخصا از اولویت کم به زیاد طبقه بندی شده اند.

برای مثال برخی از قطعاتی که در رده یک این شرکت ها قرار می گیرند شامل پیستون رینگ و گاید سوپاپ می باشند که نیاز به بررسی و تعمیر منظم و در اکثر مواقع نیاز به تعویض دارند شرکت آرتا تجارت ساوین بدینوسیله آمادگی خود را برای ارائه طیف گسترده ای از تمامی قطعات موتوری ماشین الات راهسازی و معدنی با بهترین برندهای دنیا به شما عزیزان اعلام می دارد.

میل لنگ

میل‌لَنگ قطعه‌ای در موتورها است که حرکت خطی پیستون‌ها را تبدیل به حرکت دورانی می‌کند.

میل‌لنگ معمولاً به وسیله یاتاقان روی بلوک سیلندر سوار می‌شود و قطعه‌ای بنام «بغل یاتاقانی» خلاصی یا لقی طولی میل لنگ را تنظیم می‌کند. خلاصی میل‌لنگ در یاتاقان کمتر یک دهم میلی‌متر است. میل لنگ دارای لنگ‌ها یا نقاط اتصال ثابت و متحرک می‌باشد، لنگ‌های ثابت به وسیله یاتاقان‌های ثابت روی بلوک سیلندر بسته می‌شوند و فقط حرکت چرخشی دارند و به همین جهت به این نام خوانده می‌شوند. لنگ‌های متحرک که علاوه بر حرکت چرخشی حرکت دورانی نیز دارند به وسیله یاتاقان متحرک به شاتون وصل می‌شوند. شاتون نیز از طریق گژن پین به پیستون متصل می‌گردد و به این طریق حرکت رفت و برگشت پیستون که کورس پیستون نامیده می‌شود به حرکت دورانی تبدیل می‌شود.

میل سوپاپ

میل سوپاپ یا میل بادامک شفتی است که بر روی آن برای هر سیلندر بادامک هایی قرار دارد که کار باز و بسته کردن سوپاپها در زمانبندی مشخص شده را انجام می دهد.

میل بادامک قدرت خود را به وسیله زنجیر ؛ تسمه و یا دنده از میل لنگ می گیرد. سرعت چرخش میل بادامک در موتور چهار زمانه نصف سرعت موتور ، و در موتور دو زمانه برابر با سرعت موتور است.

بوش موتور

نحوه عمل کرد بوش موتور ایجاد فضای مناسب برای احتراق و همچنین جداسازی فضای احتراق نسبت به بدنه موتور یا سیلندر است در موتورهای دیزل با سیستم خنک کنندگی توسط آب فضای بیرونی بوش موتور در تماس مداوم با محلول خنک کننده موتور می باشد. از این جهت کیفیت بوش موتور در برابر فرسایش محلول خنک کننده و همچنین تنش های حرارتی محفظه احتراق  بسیار حائز اهمیت است.

پیستون

پیستون قطعه ای تقریباً استوانه ای شکل است که داخل سیلندر حرکت رفت و برگشتی انجام می دهد.

این حرکت پیستون باعث به وجود آمدن چهار عمل اصلی موتور می گردد چند شیار در قسمت سر پیستون قرار دارد که محل نصب رینگ های آن است در روی پیستون سوراخی برای قرار گرفتن گژن پین جهت اتصال به شاتون تعبیه شده است. جهت افزایش قدرت و کشش ماشین الات سنگین  از چندین سیلندر و پیستون استفاده می کنند. ماشین الات سنگینی  که دارای پیستون بیشتری می باشد ، قدرت بیشتری خواهد داشت.

نیاز به مشاوره دارید؟ ما کنارتان هستم

تلفن تماس: 54017-021

    دانلود

    لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید