لوازم برقی

لوازم برقی در ماشین آلات راه سازی شامل استارت، دینام، قطع کن باطری، فشنگی های هشدار دهنده موتوری و علاوه بر آن برای تمام قسمت های دیگر دارای نمایشگرها و اختیار دهنده برقی و دیجیتال می باشد. شرکت آرتا تجارت ساوین به لطف خدا توانسته است طیف وسیعی از لوازم برقی مورد استفاده در ماشین آلات راهسازی را از بهترین برندها تامین و عرضه کند.

لوازم برقی ماشین آلات راهسازی و معدنی کوماتسو و کاترپیلار انواع استارت چراغ مانیتور ECU گاورنر شیر برقی دینام انواع بیل مکانیکی و بلدوزر
لوازم برقی ماشین آلات راهسازی و معدنی کوماتسو و کاترپیلار انواع استارت کمپرسور کولر کمک استارت مانیتور ECU گاورنر شیر برقی دینام گازوییل کش انواع چراغ و انواع سنسور بیل مکانیکی و بلدوزر

انواع ECU

آنچه امروز با عنوان واحد کنترل الکترونیک خودرو (Electronic Control Unit) یا ECU می‌شناسیم در واقع کامپیوتر قدرتمندی است که اطلاعات لازم را از حسگرها و کنترلر‌ها مختلف ماشین آلات دریافت کرده و پس از تحلیل و بررسی سیگنال‌های دریافتی دستورهای لازم را به عملگرهای هر بخش ارسال می‌کند. قدرت ECU با بررسی حجم و تعداد اطلاعات دریافتی توسط آن از سنسورهای مختلف، تصمیمات اتخاذ شده به وسیله آن براساس این اطلاعات، و در نهایت دستورهای ارسالی‌اش قابل درک خواهد بود. بنابراین در یک جمله می‌توان گفت ECU مغز متفکر ماشین آلات است که کنترل تمام ریزپردازنده‌ها و کنترلر‌های الکترونیکی ماشین آلات را در دست دارد. به این معنی که ECU عوامل نظارتی، تنظیمی و کنترلی را در ماشین آلات مدیریت می‌کند.

استارت

برای روشن کردن موتور در ابتدا مقداری نیرو نیاز است تا مقداری هوا و سوخت به داخل سیلندر کشیده شود و کمپرس ایجاد شود.این گردش توسط استارت موتور ایجاد میگردد.

استارت بر روی شافت خود دارای دنده هایی میباشد که توسط شیار هایی مارپیچی که هم بر روی شافت و هم درون دنده میباشد به یک دیگر متصل میشوند.دنده ای که بر روی شافت استارت میباشد با دنده بزرگی که به فلایویل موتور متصل است مستقیم درگیر میشود.

انواع سنسور

سنسور یک وسیله‌ی الکتریکی است که برای محاسبه‌ی برخی پارامترهای فیزیکی مانند فشار، دما و… استفاده می‌شود. خروجی یک سنسور الکتریکی سیگنالی آنالوگ یا دیجیتال است که برای پردازش‌های مورد نیاز به سخت‌افزار (ECU) منتقل می‌شود.انواع سنسورها مورد استفاده در ماشین آلات صنعتی به شرح زیر است.

 • سنسور دور موتور
 • سنسور حرارت آب
 • سنسور گازخور
 • لیمیتر
 • سنسور سوخت
 • سنسور زیر هواکش
 • سنسور روی پمپ مادر

شرکت آرتا تجارت ساوین افتخار دارد انواع سنسورهای مورد استفاده ماشین آلات راهسازی و معدنی را تامین و ارایه نماید.

نیاز به مشاوره دارید؟ ما کنارتان هستم

تلفن تماس: 54017-021

  دانلود

  لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید